Na czacie dostaję wiele pytań o magnetyzery wodne. Czy możliwe jest korzystanie z tych urządzeń? Być może warto rozważyć alternatywne rozwiązanie.

Jaka jest zasada działania magnetyzera wodnego?

Należy wspomnieć, że producenci magnetyzerów wodnych mogą różnie opisywać działanie tych urządzeń. Nie ma jednej, spójnej definicji.

Magnetyzery umieszczane są bezpośrednio na rurze. Pole magnetyczne jest przykładane do wody. Pole magnetyczne wywołuje konkurencyjny proces, w wyniku którego wytrącają się małe kryształki i aglomeraty. Hamuje to tworzenie się osadów węglanu wapnia na powierzchni instalacji. Magnetyzer zmienia strukturę/formę i zapobiega wytrącaniu się węglanu wapnia na powierzchni systemu. Jest to najprostsze wyjaśnienie działania.

Magnetyzery wodne mogą nie zawsze działać prawidłowo. Na skuteczność magnetyzera wody będzie miał wpływ wysoki poziom jonów żelaza, krzemionki i chlorków, a także zbyt duża ilość soli całkowitej i niskie pH.

Co sądzą producenci?

Producenci magnetyzerów wody twierdzą, że ich produkty działają i radzą sobie z twardą wodą.

Urządzenia te mają wiele zalet, w tym możliwość przedłużenia życia systemów grzewczych i hydraulicznych oraz zmniejszenie kosztów konserwacji i naprawy kotłów grzewczych.

Według sprzedawców, magnetyzery mogą mieć również pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Magnetyzery wody podobno zapobiegają gromadzeniu się kamienia w organizmie. Picie takiej wody ma pomóc w utrzymaniu zdrowego pH i chronić przed alergiami.

Co mówią naukowcy o magnetyzerach wodnych

Producenci potrafią dość dobrze wyjaśnić działanie magnetyzerów wodnych, a takie urządzenia są stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w przemyśle. Nie wiadomo jednak, czy ich stosowanie przynosi jakiekolwiek efekty.

Przeprowadzono liczne badania naukowe i testy w laboratoriach oraz w domach i firmach, które mają na celu zdyskredytowanie magnetyzerów wodnych. Skuteczność magnetyzerów wody była testowana przez wojsko amerykańskie w 2001 roku. Testy te zakończyły się niepowodzeniem i wykluczono możliwość działania tych urządzeń.

Można również znaleźć opinie naukowców potwierdzające skuteczność metody. Jednak zakładając magnetyzer wody w naszym domu powinniśmy się spodziewać, że nie wyeliminuje on całkowicie problemu, a jedynie zmniejszy gromadzenie się osadów w rurach.

Czy wiesz, że...

Jeszcze w XX wieku działanie magnetyzerów wodnych było kontrowersyjne. Urządzenia te są zakazane w niektórych częściach Kanady i Stanów Zjednoczonych.

100% pewności daje wymiana jonowa

Magnetyzery wodne nie są często stosowane. Stają się coraz mniej popularne ze względu na swoją nieskuteczność i brak efektów. Istnieją dziś lepsze i skuteczniejsze sposoby. Bardzo popularne są zmiękczacze wody, które działają na zasadzie wymiany jonowej. Zmniejszają one twardość wody nawet o 100 procent i chronią wodę oraz systemy grzewcze.

Warto rozważyć opcje magnetyzera wody lub zmiękczacza wody, który działa na zasadzie wymiany jonowej. Druga metoda gwarantuje, że twarda woda zostanie całkowicie wyeliminowana. Efekty działania zmiękczaczy wody można zobaczyć gołym okiem.

Jaka jest opinia branży uzdatniania wody na temat magnetyzerów wody

Magnetyzery to kontrowersyjny temat wśród specjalistów od uzdatniania wody. Liczne badania wykazały, że nie są one skuteczne, a po ich zamontowaniu nie ma znaczącej różnicy w stanie rur.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz