Istnieją różnice między wodą słoną a słodką

Istnieje powód, dla którego woda słodka i słona są odrębne. Picie jednego rodzaju wody jest uważane za zdatne do picia, podczas gdy picie drugiego jest odradzane w młodym wieku. Wynika to z różnic pomiędzy tymi dwoma rodzajami wody.

Słona woda nie jest bezpieczna do spożycia. Słona woda ma wysoką zawartość soli, która od razu rzuca się w oczy. Nasza planeta jest pokryta słoną wodą przez 71% czasu. Powoduje to poważne niedobory słodkiej wody, co z kolei prowadzi do problemów z jej pobieraniem, szczególnie w biedniejszych krajach. Woda morska nie jest tak bezpieczna do picia, jak jej słodki odpowiednik, który może być o wiele bardziej zdatny do picia. Taki podział zasobów jest źródłem wielu problemów cywilizacyjnych, które obserwujemy dzisiaj.

Woda słodka jest bezpieczna do picia, ponieważ ma niską zawartość soli, co oznacza, że jej stężenie nie przekracza 1 procenta. Dzięki tej specyfice woda słodka nie odwadnia się i może być łatwo przyswajana przez organizmy. Jej dostępność jest znacznie mniejsza niż wody słonej. Tylko 1% powierzchni Ziemi pokryty jest wodą pitną. To za mało, aby zapewnić wodę dla całej populacji. Problemem jest nie tylko ograniczona dostępność zasobów słodkiej wody, ale także liczne zanieczyszczenia. Woda pitna jest trudna do znalezienia, a wiele związków chemicznych może mieć na nią szkodliwy wpływ. Część z nich można usunąć za pomocą dostępnych technologii. Istnieją również zanieczyszczenia, które mogą nieodwracalnie uszkodzić zasoby wody pitnej i ograniczyć możliwość korzystania z niej. Kluczowe jest właściwe zarządzanie zasobami wody. Nasze produkty do uzdatniania wody mogą pomóc w świadomym korzystaniu z wody i ograniczeniu jej marnotrawstwa.

Bogactwo świeżej wody

Woda jest niezbędna dla naszego zdrowia i należy ją regularnie pić. Istnieją jednak pewne zagrożenia. Dorosły człowiek powinien wypijać od 2 do 3 litrów wody dziennie. Jest to optymalna ilość, która zapewnia odpowiednie nawodnienie każdego dnia. Woda ta ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dociera do komórek i usprawnia ich pracę. Woda nie jest cieczą, którą można rozcieńczać. Zbyt duża ilość wody może prowadzić do takich samych problemów jak odwodnienie. Nadmierne spożycie wody może spowodować niebezpiecznie wysoki poziom ciśnienia w komórkach, co może być zagrożeniem dla Twojego życia. Oto dlaczego tak się dzieje. Woda, która jest spożywana w nadmiarze, może powodować swobodny przepływ wody do komórek, usuwając wszelkie przeszkody. Powoduje to wzrost produkcji sodu, co bezpośrednio prowadzi do wzrostu ciśnienia w komórkach. Wysoki poziom może nawet spowodować śmierć.

Dlaczego woda morska nie jest bezpieczna do picia?

Wiele osób jest zaskoczonych skutkami spożywania zbyt dużej ilości słodkiej wody. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest picie wystarczającej ilości wody i jakie korzyści dla zdrowia przynosi. Ale przewodność jest często pomijana. Woda morska może być spożywana, ale sytuacja jest zupełnie inna. Nie nadaje się ona do picia - każdy o tym wie. Ale czy wiesz, że woda morska nie nadaje się do picia?

Świeża woda zawiera około 10 razy więcej soli niż woda morska. Można to sprawdzić poprzez spróbowanie wody morskiej. Woda morska smakuje natychmiast bardziej słono niż woda słodka. Jest to najlepszy czynnik odstraszający dla osób, które chcą przestawić się na słoną wodę. Słone smaki nie tylko nie gaszą pragnienia, ale wręcz je wzmagają. Słona woda powoduje, że organizm szuka sposobu na nawodnienie. Jest to błędne koło. Słona woda może powodować, że organizm gromadzi więcej soli, która następnie musi zostać wyeliminowana. Woda jest niezbędna do wypłukania soli z organizmu. Woda jest niezbędna, by wypłukać nadmiar soli z organizmu.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz