Uzdatnianie wody za pomocą tabletek NaDCC

Aby woda, którą pijesz nie miała wpływu na Twoje zdrowie, ważne jest, aby ją uzdatniać. H2O może zawierać szkodliwe substancje i mikroorganizmy, dlatego nie zaleca się jej oczyszczania. Jednym z najbardziej intrygujących rozwiązań są tabletki do uzdatniania wody.

Woda może być pełna zanieczyszczeń. Może to być żelazo, mangan lub w przypadku domów związki organiczne. Jeśli nie masz wodociągu, ale masz studnię, mikroorganizmy mogą rozwijać się w wodzie i powodować poważne zatrucia pokarmowe.

Tabletki do uzdatniania wody - działanie

Jak działają tabletki do uzdatniania wody Wszystko zależy od produktu. Dla wędrowców, którzy chcą pić czystą wodę przez cały czas, nawet jeśli nie pochodzi ona z pewnego źródła, najpopularniejsze są wersje przeznaczone właśnie dla nich. WHO zatwierdziło do oczyszczania małe tabletki, które w swoim składzie mają NaDCC. Ten rozpuszczalny w wodzie preparat wywołuje reakcję, która zabija mikroorganizmy. Proces ten może trwać od kilkudziesięciu do kilku minut.

Tabletki do oczyszczania wody mogą być również stosowane w studniach, w których jest dużo bakterii. W tym przypadku większą ilość wlewa się do zbiornika, a następnie przepłukuje się urządzenia podłączone do studni.

Jakie tabletki do uzdatniania wody wybrać? W pierwszej kolejności należy wybrać tabletki z NaDCC. Warto też zwrócić uwagę na to, że w ofercie nie ma soli tabletkowanej. Jest ona stosowana w uzdatnianiu, ale nie jako sposób na oczyszczanie, lecz jako instrument do regeneracji złoża filtracyjnego.

Tabletki do dezynfekcji wody potrafią więcej niż tylko zabijać mikroorganizmy. Usuwają również inne substancje z wody. Zaleca się stosowanie innych metod oczyszczania H2O. Nie jest to problem w domach lub domkach letniskowych, ponieważ jest to dobry sposób, aby gotować ciecz dalej. Może się zdarzyć, że ciecz będzie miała gorzki smak lub silny zapach. Ze względu na zwiększoną zawartość chloru, może on nie być zbyt atrakcyjny. W takiej sytuacji zalecane są filtry węglowe. Można je znaleźć zarówno w większych urządzeniach, jak i popularnych dzbankach. Butelki z filtrem przydadzą się również, gdy jesteśmy w podróży.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz