W tym artykule omówimy działanie zmiękczacza wody Ecoperla Slimline WiFi. Urządzenie to staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób się nim interesuje. Jego działanie jest niezwykle skuteczne. Co sprawia, że jest pod tym względem wyjątkowe? I dlaczego nazywany jest ekonomicznym?

Kompaktowy sanityzator wody Ecoperla Slimline z WiFi jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo na rynku. Zawdzięcza to kilku udoskonaleniom, m.in. wydajnemu złożu, proporcjonalnemu soleniu, Ecoperla Perfect System, odpowiedniej regeneracji.

Co nowego w kwestii regeneracji?

W sanityzatorach wody Ecoperla Slimline WiFi zdecydowano się na skrócenie czasu regeneracji o jeden cykl. Oznacza to, że do wytworzenia roztworu solanki potrzeba mniej tabletek soli i wody. Pojawił się również UpFlow (przeciwprąd). Co to wszystko oznacza? Informacje: Czy regeneracja w zmiękczaczach wody zawsze wygląda tak samo?

Te zmiękczacze wody są tego przykładem. Poszczególne etapy wyglądają następująco:

1. obsługa.

Jest to najczęstszy sposób zmiękczania wody. Działa na tej samej zasadzie, co zmiękczacze wody wykorzystujące wymianę jonową. Urządzenie jest w stanie obsłużyć wodę surową o wysokim stopniu twardości (kolor czerwony). Przepływa ona przez filtr. Następnie zostaje pozbawiona szkodliwego wapnia i magnezu. Zostają one zastąpione neutralnymi jonami sodu. Woda spływa na dno, a następnie jest zasysana do dolnego kosza. Dystrybutor kieruje przefiltrowaną miękką wodę do wylotu głowicy (kolor niebieski).

2 Napełnianie zbiornika soli

Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline WiFi posiada suchy zbiornik. Pozwala to na pobranie wody do tworzenia roztworu solanki przed rozpoczęciem jej regeneracji. Ten innowacyjny system zapobiega powstawaniu trudnych do usunięcia mostków solnych. Zmiękczacz może być nadal używany w trakcie napełniania zbiorników solanki wodą. Urządzenie posiada również funkcję proporcjonalnego regeneratora. Oznacza to, że zostanie użyta tylko taka ilość wody zmiękczającej, która jest potrzebna do pełnej regeneracji złoża.

3. Przygotowanie solanki

Nie ma to wpływu na działanie zmiękczacza wody. Użytkownik może nadal mieć miękką wodę bez przerwy. Roztwór solanki można wytworzyć poprzez napełnienie zbiornika soli wodą. Żywica jonowymienna musi być ponownie nasycona jonami sodu. Proces wytwarzania roztworu o optymalnej sile trwa zwykle mniej niż 2 godziny.

4. Odsysanie solanki

W tym momencie rozpoczyna się właściwy proces regeneracji. Roztwór solanki z wcześniejszego etapu jest zasysany do zbiornika z żywicą jonowymienną. Kluczem do tego wszystkiego jest system UpFlow. Roztwór (kolor zielony) zasysany jest od dołu. Złoże jest regenerowane od dołu do góry. Złoże jest zalewane solanką, a wapń i magnez, które zostały zatrzymane podczas pracy, są zamieniane z powrotem na neutralne jony sodu. Jest to etap, w którym nie można nie stosować miękkiej wody. Dlatego regeneracja jest zaplanowana na godzinę 2 w nocy, kiedy jest mniejsza szansa na wykorzystanie wody.

5 Płukanie

Ostatnim etapem regeneracji jest płukanie. Złoże filtracyjne jest płukane przy użyciu samej wody. Pozostały roztwór solanki jest usuwany i trafia bezpośrednio do kanalizacji. Jest to tzw. płukanie. Od dołu do góry przez złoże przepływa woda surowa. Na tym etapie woda miękka nie jest dozwolona. Po płukaniu, Państwa zmiękczacz wody powróci do normalnej pracy.

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline WiFi są już dostępne online.

  • Sanityzator wody Ecoperla Slimline 14

    Oceniony na 4,89 5 4 790,0000zł
  • Zmiękczacz Ecoperla Slimline 17

    Ocena 5.00 z 5 4 990,0000zł
  • Zmiękczacz Ecoperla Slimline 24 szt.

    Ocena 4,70 5 5 190,0000zł

Komentarze (0)

Zostaw komentarz