Zmiękczacze wody z serii IQsoft oferują technologię wysokiej klasy. Mimo wysokiej ceny cieszą się niesłabnącą popularnością. Wyróżniają się nie tylko niezwykłym wyglądem, ale również skutecznością w działaniu. Urządzenia te wykorzystują nowe technologie do oszczędzania wody i soli w celach regeneracyjnych.

Jak podaje producent, najpopularniejsza i największa wersja zmiękczacza wody Erie zużywa 120 litrów wody na regenerację. Porównywalne urządzenia marnują średnio o 40 litrów wody mniej. Mają one dodatkowy etap regeneracji zwany backwash, który wypłukuje żywicę jonowymienną. Erie doszła do wniosku, że wstępne płukanie złoża w ich produktach jest zbędne.

1. Tryb pracy

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco mogą być używane w standardowych trybach zmiękczania wody. Nie ma żadnej specjalnej różnicy. Cały proces jest identyczny jak w przypadku innych stacji zmiękczania wody. Twarda woda (kolor czerwony), wchodzi do urządzenia i przepływa przez złoże filtracyjne. Podczas przepływu woda reaguje z żywicą jonowymienną. Jony sodu zastępują jony wapnia i magnezu zawarte w wodzie surowej. Przepływa ona aż do dna, a następnie jest zasysana przez dystrybutor, aż do wylotu głowicy. W ten sposób powstaje miękka (niebieska) woda.

2 Napełnianie zbiornika na sól

Urządzenie wlewa miękką wodę do przegrody wypełnionej solą tabletkowaną, na około kwadrans przed planowaną regeneracją złoża. Zbiornik na sól w standardowym trybie pracy jest suchy. Zapobiega to zanieczyszczeniu soli. Mostki solne są częstą przyczyną awarii zmiękczacza wody. Zanieczyszczona sól może uniemożliwić tworzenie się solanki i nasycenie żywicy jonowymiennej jonami sodu. Podczas napełniania zbiornika soli można nadal korzystać z miękkiej wody w domu. Sanityzatory wody Erie IQsoft Eco posiadają proporcjonalną odnowę. Oznacza to, że zbiornik na sól będzie napełniany tylko taką ilością wody, jaka jest niezbędna do odpowiedniego nasycenia soli przy danym zużyciu.

3. Przygotowanie solanki

Po napełnieniu zbiornika na sól wodą, urządzenie czeka na powstanie odpowiedniego roztworu (sól i woda). Tabletki soli będą się powoli rozpuszczać. Według producenta solanka powinna mieć wystarczającą moc do pełnej regeneracji żywicy kationowej w ciągu 15 minut. Standardowe rozwiązania pozostawiają wodę w zbiorniku solanki przez cały okres eksploatacji urządzenia, pozwalając jej zalegać tam pomiędzy regeneracjami. Na działanie zmiękczaczy wody z serii IQsoft Eco nie ma wpływu proces przygotowania solanki. Dom ma miękką wodę przez cały czas.

4 Zasysanie solanki

Rozpoczyna się właściwa regeneracja zmiękczacza wody. Cylinder ze złożem jest wypełniony roztworem solanki. Woda z solą podawana jest od dołu do góry (up-flow regeneratio). Jest to bardziej efektywna metoda regeneracji złoża filtracyjnego. Solanka przepływa najpierw przez złoże "mniej zubożone", a następnie stopniowo przez złoże "zużyte". Żywica kationitowa przekształca "twarde" jony wapnia, magnezu w "obojętne" jony sodu w trakcie przepływu solanki. Podczas regeneracji w domu powstaje twarda woda. Regeneracja jest zaplanowana na godzinę 2:00 w nocy, kiedy domownicy zużywają najwięcej wody.

5 Płukanie

Ten etap usuwa wszelkie pozostałości solanki ze złoża filtracyjnego. Surowa woda przepływa przez dystrybutor i od dołu przemierza całą żywicę. Kanalizacja jest w stanie usunąć wszelkie pozostałe jony sodu. Są to tak zwane popłuczyny. Bez tego etapu woda w domu może mieć słony smak. Gospodarstwo domowe może mieć twardą wodę po płukaniu łóżka. Po przepłukaniu złoża, urządzenie jest gotowe do przejścia w tryb pracy.

Zmiękczacze wody Erie IQsoft eco można kupić w internecie.

 • Odmładzacz wody Erie IQsoft Eco 12

  Oceniony na 5.00 z 5 Zapytaj o cenę
 • Urządzenie do uzdatniania wody Erie IQsoft Eco 18

  Oceniony na 4,80 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 26

  Oceniony na 4,95 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 9

  Ocena 5.00 z 5 Zapytaj o cenę

Komentarze (0)

Zostaw komentarz