Otrzymaliśmy liczne skargi na zmiękczacze wody WaterMark i Denver. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie urządzenia zalecamy przejrzenie oferty zmiękczaczy wody Ecoperla lub bezpośrednią rozmowę ze sprzedawcą.

Opis zmiękczacza

Zmiękczacz wody Denver Plus30 wyróżnia się łatwym montażem, niewielkimi rozmiarami i nowoczesnym wyglądem.

Pochodzenie zmiękczacza

Zmiękczacze Denver Plus 30 zostały sprowadzone z Hiszpanii. Jest to europejski oddział firmy Puricom. Wszystkie produkty Puricom mają numery seryjne i są śledzone.

Złoże jonowymienne

Zmiękczacze wody Denver Plus 30 wyposażone są w GreenResin - żywicę jonowymienną.

Głowica zmiękczacza

W zmiękczaczu Denver zastosowano zmodyfikowaną, a zarazem ulepszoną głowicę BNT. Mimo, że komponenty głowicy pochodzą z Tajwanu, jest ona produkowana w Hiszpanii.

Głowica posiada certyfikat NSF (międzynarodowej organizacji, która jest liderem w dziedzinie standardów jakości, testowania i certyfikacji produktów).

Wyświetlacz jest zdejmowany i przyjazny dla użytkownika.

Ustawienia sterownika

Za pomocą instrukcji obsługi można samodzielnie zaprogramować zmiękczacz. Nie trzeba wzywać serwisanta, aby zmienić ustawienia.

Denver Plus 30 Instalacja

Wraz ze zmiękczaczem dostępna jest obszerna polska instrukcja obsługi. Urządzenie może być podłączone do każdego rodzaju instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Przyłącza te mogą być wykorzystane do podłączenia lutowanej miedzi, gwintowanej rury i innych materiałów połączeniowych. Odpływ jest podłączony do węża 1/2" (ogrodowego).

Regeneracja wymaga soli i ujęcia wody

Jeden zmiękczacz wody Denver Plus 30 wymaga 180 litrów wody. Ustawiona wydajność (która jest zależna od twardości wody) określa ile soli potrzebujesz. Średnio jest to 3,6 kg soli na regenerację. Przy standardowych ustawieniach eksploatacja zmiękczacza w domu z 4 osobami będzie Cię kosztować około 10 zł. Obejmuje to koszt soli i wody do regeneracji. Oszczędzasz również na detergentach i chronisz swoją instalację hydrauliczną oraz sprzęt AGD.

Regulacja twardości wody

Twardość wody w zmiękczaczu można regulować za pomocą mieszacza, lub By-Passu. Zmiękczacz Denver Plus 30 zawiera mieszacz w głowicy oraz dołączony By-Pass, który posiada 1-calowe przyłącza.

Jak zmierzyć twardość wody?

Możesz odwiedzić stronę miejskiego wodo ciągu lub skontaktować się z nami telefonicznie. Możesz również sprawdzić wykonując test kropelkowy. Jeśli nie masz zapisu analizy wody wykonanej przez sanepid, możesz wykonać test kropelkowy.

Czy konieczne jest wykonanie pomiaru twardości wody?

Można posłużyć się średnimi wartościami, ale lepiej jest, gdy dysponujemy wynikami analizy wody, aby upewnić się, że efekt zmiękczania wody przez zmiękczacz Denver Plus 30 jest zadowalający. Ostatnim etapem programowania głowicy zmiękczającej wodę Denver Plus 30 jest określenie wymaganej wielkości pojemności jonowymiennej (pomiędzy średnią a dużą). Wszystko zależy od twardości wody. Średnia jest zazwyczaj wystarczająca, ale może się różnić w zależności od osoby. Lepiej jest sprawdzić twardość wody.

Na czym polega działanie i przeznaczenie zmiękczacza

Zmiękczacz wody Denver Plus 30 nie wymaga konserwacji. W przypadku 25kg , co 2 miesiące trzeba będzie dodać worek z solą tabletkowaną. Koszt ten wynosi 30zł. Po 5-7 latach eksploatacji , należy wymienić złoże (koszt około 600zł).

Czy zmiękczona woda nadaje się do picia?

Zmiękczona woda jest bezpieczna do picia. Osoby stosujące dietę bezsolną powinny zachować ostrożność. Dziennie spożywamy 3 litry zmiękczonej wody pitnej. Jest to równowartość 1 kromki białego chleba.

Czy zmiękczacz może sprzyjać rozwojowi bakterii?

Zmiękczacz jest w stanie codziennie przepuszczać przez siebie wodę, więc nie ma ryzyka rozwoju mikroorganizmów. Zmiękczanie wody zatrzymuje rozwój szkodliwych bakterii, takich jak Legionella, które mogą gromadzić się w kamieniu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz