Co łączy Viessmann Pentair, Ecoperla i Pentair? Na pierwszym miejscu są wysokiej jakości produkty do uzdatniania wody. Poznaj firmę i najpopularniejsze produkty z ich oferty.

Oto kilka ciekawostek z historii producenta

Viessmann

Johann Viessmann założył firmę Viessmann w 1917 roku. Systemy grzewcze to jej główna działalność. Jest ona znaczącym graczem w tej branży. Viessmann działa obecnie w 34 krajach. W Niemczech znajdują się główne zakłady produkcyjne.

Viessmann produkuje urządzenia w 10 fabrykach w Niemczech oraz w innych krajach europejskich.

W 2003 roku powstała Policealna Akademia Nowoczesnej Techniki Grzewczej Viessmann. Profil kształcenia związany jest z zastosowaniem systemów grzewczych.

Obecna oferta firmy Viessmann jest znacznie szersza. Została ona stworzona z myślą o wsparciu obsługi i konserwacji kotłów grzewczych. Nowe produkty obejmują grzejniki, ogrzewanie podłogowe i zbiorniki olejowe. Należą do nich także wymienniki ciepła, wymienniki ciepła i kolektory słoneczne.

Pentair

Pentair jest międzynarodową korporacją. Została założona w 1966 roku. Została założona w 1966 roku przez pięciu biznesmenów, którzy byli przyjaciółmi. Rozrosła się w wiele oddziałów i została podzielona na różne firmy o różnych nazwach. Jednak oryginalny Pentair był nadal przypisany do działalności związanej z uzdatnianiem wody. Pentair dostarcza rozwiązania do uzdatniania wody w domu i dla przemysłu. Należą do nich urządzenia, części zamienne i akcesoria.

Pentair rozszerza swoją działalność w kolejnych krajach. W jej skład wchodzi wiele firm i marek, które działają od wielu lat. Niektóre firmy mają historię sięgającą ponad 100 lat. Jedną z przejętych firm była również Erie Water Treatment, firma ciesząca się uznaniem i szacunkiem (patrz: Pentair przejął Erie Water Treatment),

Ecoperla

Ecoperla, polska marka urządzeń filtrujących, jest już dostępna. W sklepach stacjonarnych i internetowych pojawiła się w styczniu 2017 roku. Polska marka jest w stanie konkurować z najwybitniejszymi przedstawicielami w branży uzdatniania wody. Jej produkty wyróżniają się na tle innych wysokiej jakości komponentami i nowoczesnym designem. Produkty te przeznaczone są dla gospodarstw domowych posiadających główne ujęcie wody lub studnię.

Każde urządzenie posiada cztery kluczowe cechy: piękno i wydajność, funkcjonalność, innowacyjność oraz elastyczność. Zakłady produkcyjne znajdują się w Europie. Materiały użyte do stworzenia urządzeń zostały starannie dobrane i wyselekcjonowane tak, aby służyły przez wiele lat.

Marka Ecoperla oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne warunki. Przede wszystkim oferują stały dostęp do części zamiennych, a także pomoc techniczną na każdym etapie eksploatacji. Dużą zaletą są korzystne warunki gwarancji. Innowacyjne podejście marki szybko zyskuje popularność nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Co wchodzi w skład oferty?

Viessmann

Istnieją dwa rodzaje stacji uzdatniania wody: Aquahome do uzdatniania wody użytkowej oraz Aquaset do zasilania kotłów.

Aquaset to urządzenie, które uzdatnia wodę w kotłowni. Aquahome, Aquamix i Aquacarbon to przykłady stacji uzdatniania wody. Aquahome jest przeznaczony do wody wodociągowej. Aquahome jest przeznaczony do usuwania twardości z wody wodociągowej. Aquamix usuwa twardość, żelazo i mangan z wody, którą otrzymuje. Aquacarbon redukuje kolor wody z kranu, jak również wody z własnego ujęcia.

Firma Viessmann najbardziej znana jest z kompaktowego zmiękczacza wody Aquahome 20N. Urządzenie to często porównywane jest z Ecoperla Toro.

Pentair

Produkty firmy Pentair to kompaktowe zmiękczacze wody Pentair IQsoft oraz jonizatory wody Pentair Proflow Oxy. Pentair nawiązał współpracę z polską marką Ecoperla w celu wspólnego opracowania zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline.

Flagową linią firmy Pentair są zmiękczacze wody Pentair IQsoft. Linia ta obejmuje cztery produkty z różnymi złożami zmiękczającymi. Dzięki temu każda osoba może wybrać najlepszy dla siebie rozmiar. Seria Pentair IQsoft jest bardzo przystępna cenowo. Wymagają bardzo mało wody i soli do regeneracji. Ogromną zaletą jest moduł WiFi. Dzięki niemu można sterować zmiękczaczem wody poprzez aplikację mobilną ConnectMySoftener. Więcej o zmiękczaczach wody Pentair IQsoft przeczytasz w tym artykule: Recenzja Pentair

Ecoperla

Produkty Ecoperla można podzielić na cztery kategorie: filtry do całego domu, filtry do kuchni, wkłady filtracyjne oraz akcesoria. Do kategorii filtrów typu whole-house należą zmiękczacze wody takie jak seria Ecoperla Vita, Ecoperla Vita Softcab, Ecoperla Softcab oraz Ecoperla Toro. Wyróżnia je nietypowy design. Nowością na rynku są kompaktowe stacje wielofunkcyjne Ecoperla Multicab.

Osobny segment produktów stanowi seria Ecoperla Tower. Jest to urządzenie o dużej wydajności, które może kompleksowo oczyszczać wodę z różnych zanieczyszczeń.

System odwróconejosmozy Ecoperla Rosa to filtr przeznaczony do kuchni. Zapewnia użytkownikom dwie możliwości poboru wody: oczyszczoną wodę do przygotowywania potraw oraz wodę o właściwościach prozdrowotnych. System nanofiltracji Ecoperla Nano służy do ochrony jonizatorów wody. Ecoperla oferuje również Ecoperla Revo, bezzbiornikowy system odwróconej osmozy. Ultrafiltracja Ecoperla Profine to świetna opcja dla tych, którzy kochają wodę z naturalnie występującymi minerałami. Ecoperla Elixir to wkład filtrujący z serii Ecoperla Elixir. Dodaje on do wody wysoki poziom magnezu i pH.

Ecoperla nie jest producentem, lecz marką. Wszystkie urządzenia produkowane są w Europie w różnych fabrykach w zależności od modelu. W produkcję zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline zaangażowana jest również firma Pentair.

Złote trio specjalizujące się w zmiękczaczach wody

Viessmann i Pentair to najbardziej znani producenci zmiękczaczy wody. Ich zmiękczacze wody są jednymi z najbardziej popularnych. Wszystkie z nich mają się czym pochwalić.

Najpopularniejsza seria Aquahome to Ecoperla Slimline Ecoperla Toro Ecoperla Softcab. Jednak funkcje, jakie spełniają, są inne ze względu na różnice w materiałach i ulepszeniach. Viessmann i Pentair są obecne na rynku od wielu lat. Ecoperla dopiero niedawno pojawiła się na półkach sklepowych. Już teraz ich kompaktowe zmiękczacze wody są jednymi z najbardziej znanych.

Najlepsze metody uzdatniania wody

Za kompleksowe rozwiązania chwalone są firmy Viessmann i Pentair. Producenci ci są uznawani za wysokiej jakości urządzenia filtracyjne i są liderem w branży uzdatniania wody.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz