Największym organem w ludzkim ciele jest skóra. To ona, wraz z układem kostnym, chroni wrażliwe organy wewnętrzne przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem sił zewnętrznych, takich jak urazy, zanieczyszczenia, bakterie i promieniowanie UV.

Staramy się jak najbardziej zminimalizować uszkodzenia skóry, ponieważ jest ona stale narażona na ataki.
Maski i rękawice ochronne to jeden ze sposobów ochrony podczas pracy z chemikaliami. Inną formą ochrony jest filtr przeciwsłoneczny.

Kto z nas zdaje sobie sprawę, że gorący poranny prysznic lub relaksująca wieczorna kąpiel mogą być zgubnym atakiem na naszą skórę?
Czy wiesz, że woda w wannie może powoli zatruwać członków Twojej rodziny?

Prawie wszystkie przedsiębiorstwa wodociągowe używają chloru do dezynfekcji. Jest to w pewnym sensie ochrona, ponieważ jest to oczyszczona woda ściekowa, która stale krąży w obiegu ziemskim.
Właściwości dezynfekujące chloru wynikają z faktu, że jest on trucizną i zabija bakterie. Może on powodować poważne problemy podczas kąpieli, mimo że jest dokładnie odmierzany. Gorąca woda przekształca chlor w gaz, który może spowodować poważne uszkodzenia naszej skóry, układu oddechowego i innych narządów.

Dlaczego chlor jest tak niebezpieczny podczas kąpieli?

To samo dzieje się z chlorem, gdy ciepła woda wyparowuje. Zamiast zażywać relaksującej kąpieli wdychamy toksyczne opary. A dla naszej skóry? Ciepła woda otwiera pory, przez które dostaje się chlor. W skoncentrowanej postaci.

Jak wiele szkód możesz wyrządzić?

  • Sucha skóra
  • Swędzenie
  • Podrażnienie
  • Trądzik
  • Rozdwojone włosy: Suche, puszące się i rozdwajające się
  • Zaburzona naturalna bariera ochronna skóry

Czy chlor nadal może powodować podrażnienia skóry?

Niestety, tak. Może powodować astmę, uszkodzenie nerek, a nawet raka.
Jak możemy chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem chloru każdego dnia, kiedy bierzemy prysznic?
Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tego szkodliwego pierwiastka. Jednym z najskuteczniejszych są filtry prysznicowe.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz