Czysta woda jest niezbędna dla naszego komfortu, smaku potraw i napojów, które przyrządzamy z jej użyciem, a także dla sprawności i efektywności wszystkich urządzeń domowych, które z niej korzystają. Zanieczyszczenia mogą negatywnie wpływać na te kwestie, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości filtr do wody.

Co to jest mikron?

Zanim omówimy, ile mikronów powinien mieć filtr do wody, warto poświęcić chwilę na zrozumienie, czym jest mikron. Sama nazwa mikron funkcjonuje od tysięcy lat. Po raz pierwszy użyto jej w starożytnej Grecji. Micron, w tłumaczeniu z języka greckiego, oznacza drobiazg. To jest dokładnie to, do czego odnosi się to słowo. Jest to jednostka, która może być używana do określenia długości, szerokości i odległości cząstki. Jest to jedna milionowa część metra. W zapisie liczbowym oznacza to, że jest to 10 do potęgi -6 m lub 0,0000001 x 1m. Jest to bardzo mała wartość. Ilustruje to dodatkowo fakt, że pojedynczy ludzki włos może mieć od 30 do 120 mikronów. Mikrometr to jednostka, która często jest stosowana zamiennie z mikronem. Wyróżnia ją unikalny symbol: mm.

Mikrometry, wbrew pozorom, mogą być bardzo przydatne. Są często używane. Najczęściej stosuje się je w elektronice do określenia procesu technologicznego, w którym został wyprodukowany procesor lub układ scalony. Warto jednak zauważyć, że procesory są mniejsze w procesach technologicznych (tj. Im mniejszy proces technologiczny (tj. liczba tranzystorów) tym więcej tranzystorów może zmieścić się na jednym układzie scalonym. Mikrony mogą być również używane do pomiaru grubości farby. Niektóre marki podają informacje o grubości powłoki lakierniczej na konkretnych modelach samochodów. Ułatwia to określenie, czy samochód był przemalowywany, czy też został uszkodzony w wypadku.

Mikrometry są wykorzystywane do filtracji wody. Możemy obliczyć dokładność filtracji wkładów, znając ich wartości mikrometrów. Liczba mikronów jest taka sama jak procesorów. W tym przypadku oznacza to, że woda jest oczyszczana bardziej precyzyjnie. Na naszym rynku dostępne są wkłady filtrujące o wielkości od 1 do 300 mikronów.

Jaką liczbę mikronów powinien mieć system filtracji wody?

Niestety, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wynika to z faktu, że na rynku jest wielu producentów, a każdy z nich ma inne produkty. Technicznie rzecz biorąc, najlepszy będzie wkład o minimalnej ilości mikronów. Takie rozwiązanie nie jest najłatwiejsze w montażu i często bywa drogie.

Dlaczego liczba mikronów jest tak ważna w filtrach? Filtry mechaniczne są jednym z rodzajów filtrów i pełnią ważną rolę w systemach filtracyjnych. Są one odpowiedzialne za zatrzymywanie cząstek mechanicznych, które nie mają wpływu na funkcjonowanie systemu. Urządzenia te zapewniają, że woda jest wolna od piasku, żwiru i rdzy, a także innych zawiesin.

Gdzie znajdę najlepszy niskomikronowy filtr do wody?

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z filtracją, mogą mieć trudności z wyborem ze względu na duży rynek i różnorodność rozwiązań. Nie można ich jednak za to winić, gdyż temat ten dopiero zaczyna zdobywać popularność wśród coraz bardziej wyedukowanego społeczeństwa.

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz