Dzbanki filtrujące wodę działają poprzez wykorzystanie małego filtra umieszczonego wewnątrz dzbanka lub w pokrywie dzbanka. A gdybyś mógł użyć tej samej technologii filtracji, ale woda pochodziłaby prosto z kranu? Zanurzamy się w alternatywach dla dzbanków filtrujących wodę i przyglądamy się najlepszym opcjom na rynku, aby zapewnić filtrację wody w Twoim domu.

Najlepszy filtr wody dla Twojego domu

Ciało przeciętnego człowieka składa się w 50-75% z wody, a mózg w około 70%. Utrzymanie nawodnienia jest więc niezbędne dla zachowania naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. NHS zaleca picie 6-8 szklanek wody dziennie, aby zachować zdrowy poziom nawodnienia, jednak uważa się, że mniej niż 1% Brytyjczyków stosuje się do tych wytycznych.

Istnieje wiele powodów, dla których nie pijemy wody każdego dnia. Jednym z nich może być fakt, że nie odpowiada nam smak, zapach lub wygląd wody z kranu w naszym domu. Innym powodem jest obawa przed zanieczyszczeniami w wodzie - tu z pomocą przychodzi filtr do wody. Niezależnie od tego, czy jest on podłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej, czy też korzystasz z dzbanka lub butelki, filtr do wody jest fantastycznym sposobem na zapewnienie bezpiecznej i smacznej wody w Twoim domu.

Dlaczego potrzebujesz filtra do wody w swoim domu?

Zaopatrzenie Wielkiej Brytanii w wodę jest uważane za jedno z najlepszych na świecie - podlega ono rygorystycznym testom i regulacjom, aby upewnić się, że jest bezpieczne.

Istnieje jednak kilka problemów związanych z jakością wody, które mogą mieć wpływ na jakość wody pitnej, w tym:

  • Twarda woda/Kamień
  • Substancje chemiczne i metale
  • Osad/cząstki stałe
  • Ogniska bakterii

Uzyskaj smak butelkowanej wody bez plastikowych odpadów

Uwielbiasz smak wody butelkowanej? Istnieje kilka wyraźnych minusów tego rozwiązania: mianowicie wyższy koszt zakupu w porównaniu z wodą z kranu, a także obawy związane z ochroną środowiska z powodu generowanych odpadów plastikowych. Domowe filtry do wody pozwalają uzyskać smak filtrowanej wody bez plastikowych odpadów.

Istnieje wiele różnych opcji filtracji wody, aby woda była bardziej smaczna lub po prostu chronić przed problemami związanymi z bezpieczeństwem wody, Tak więc, bez dalszych ceregieli, proszę zobaczyć nasz przewodnik po najlepszych filtrach wody dla domu.

Najlepszy filtr wody pod zlewem:
Zaprojektowany, aby zmieścić się pod zlewem kuchennym, ten rodzaj filtra pasuje bezpośrednio do sieci zasilającej i oznacza, że otrzymasz przefiltrowaną wodę 24/7 przez kuchenny kran z filtrem.

Wiele z tych typów filtrów można łatwo zainstalować bez potrzeby korzystania z usług hydraulika, choć zawsze należy dokładnie sprawdzić instrukcje. Po instalacji wystarczy wymienić wkład filtra, aby działał on prawidłowo.

Ponieważ jest to tak popularny rodzaj filtra do wody, wybraliśmy dwa systemy najlepiej dostosowane do różnych budżetów:

Low-cost: Water Gem DIY Water Filter System.

System filtrów Water Gem DIY wykorzystuje filtr z węglem aktywnym do redukcji smaku i zapachu chloru - częstego problemu ludzi, którzy nie lubią wody z sieci wodociągowej w Wielkiej Brytanii.

Ponadto, filtr ten jest również idealny dla gospodarstw domowych w obszarach o twardej wodzie, ponieważ zapobiega osadzaniu się kamienia, który może powodować, że woda staje się mętna i wpływa na działanie urządzeń.

System można łatwo zainstalować bez konieczności posiadania umiejętności hydraulicznych, a wymiana wkładu (wymagana po 2500 litrów użytkowania lub po 6 miesiącach) jest prosta i polega na jego wciśnięciu.

Premium: Everpure BW400 Water Filter System.

System filtrów wody Everpure BW400 to system filtrów wody klasy premium, wyposażony w zaawansowany filtr micro-pure 0,5 mikrona. Ten ultra-drobny filtr pomaga zredukować szkodliwe bakterie i substancje chemiczne, takie jak fluorki, które mogą wpływać na smak i zapach wody.

Ten zaawansowany system filtrów oznacza, że Twoje gospodarstwo domowe będzie chronione przed szeregiem problemów związanych z jakością wody, w tym przed usuwaniem cząstek stałych, takich jak brud, rdza, włókna azbestowe, utlenione żelazo, mangan i siarczki, a także przed szkodliwymi bakteriami przenoszonymi przez wodę, takimi jak Giardia, Entamoeba i Cryptosporidium.

Najlepszy dzbanek do filtrowania wody:

ZeroWater 5-Stage Water Filter Jug with Free TDS Meter 1.7L

Dzbanki filtrujące wodę są prostym rozwiązaniem dla poprawy jakości wody pitnej, wystarczy napełnić i pozwolić wodzie być filtrowana przez wbudowany mechanizm. Ich wadą w porównaniu z systemami filtracji wody jest to, że nie zapewniają "natychmiastowej" filtracji, a wkłady często wymagają regularnej wymiany.

Na zatłoczonym rynku dzbanków filtrujących wodę, 7-komorowy dzbanek filtrujący wodę ZeroWater wyróżnia się ergonomiczną konstrukcją i zwiększonymi możliwościami filtracji.

Zaprojektowany specjalnie, aby pasował do standardowych drzwi lodówki w Wielkiej Brytanii, dzbanek posiada również pomysłową szczelną pokrywę i zbiornik, co oznacza, że możesz wylać wodę ze zbiornika 1,7L, podczas gdy nowa woda jest filtrowana przez system.

Sam system filtracji wody łączy w sobie pięć technologii, aby usunąć wszystkie rozpuszczone substancje stałe, w tym ołów i chrom, a także usunąć z wody czasami nieprzyjemny smak chloru.

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz