Ile razy zdarzyło Ci się, że chciałeś wypić szklankę wody z kranu każdego lata, ale rezygnowałeś po pierwszym łyku z powodu smaku i zapachu? Najprawdopodobniej, co najmniej kilka razy. Woda w naszych domach i mieszkaniach pozostawia wiele do życzenia. Wiele osób zastanawia się teraz, jak poprawić jakość wody. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest dzbanek filtrujący. Czy warto wprowadzić taki pomysł do naszej kuchni? Sprawdzimy, jakie są jego zalety i czy woda w dzbanku filtrującym jest bezpieczna dla Ciebie i Twojej rodziny.

Ciesz się czystym smakiem wody, używając dzbanka z filtrem

Na nasze zdrowie bezpośredni wpływ ma woda, z której korzystamy w naszych domach i mieszkaniach. W wielu rejonach kraju trudno sobie wyobrazić jej picie bez termicznego uzdatniania, a jej smak i zapach nie jest dobry. Służby zajmujące się produkcją wody często twierdzą, że usprawniają systemy wodociągowe. Jednak woda nadal nie jest smaczna i czysta. Na jakość wody ma wpływ lokalizacja, osiedle, a przede wszystkim stan instalacji wodnych. Logika podpowiada, że woda ze starych blokowisk nie zapewni nam czystej wody. Zostanie ona również "wzbogacona" w drodze do kranu o różne substancje, których nie chcemy spożywać. Są to przede wszystkim metale ciężkie i żelazo. Wodociągi dodają do wody chlor, aby uczynić ją nieprzyjemną. Procesy te zmieniają smak, zapach i wygląd wody. Wszystkie te problemy mogą być rozwiązane przez dzbanek filtrujący.

Czy picie wody z dzbanka filtrującego jest zdrowe?

Wiele osób decyduje się na zainstalowanie w domu dodatkowych systemów filtrujących, pomimo zapewnień odpowiednich władz, że woda w ich kranach jest bezpieczna do picia. Co zrobić, jeśli nie mamy funduszy lub czasu na instalację profesjonalnych urządzeń filtrujących? Najlepszym rozwiązaniem jest dzbanek filtrujący! Jest to świetna opcja dla seniorów, singli i małych rodzin, które potrzebują czystej, bezpiecznej wody każdego dnia.

Osoby poszukujące filtrów do swoich domów zastanawiają się nad następującymi kwestiami: Czy dzbanki filtrujące są bezpieczne? Pytanie o to, czy filtry usuną minerały jest kwestią niepewną. Jest to zupełnie niepotrzebne. Filtry mogą pozostawić w wodzie znaczne ilości minerałów. Po przefiltrowaniu woda ma mniej więcej tyle samo minerałów, co niskozmineralizowana woda w butelce. Eliminowane są tylko jony, które powodują twardość wody.

Filtry z suplementacją są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią ilość minerałów. Na rynku dostępne są dwa rodzaje: standardowe i z magnezem. Ten drugi dodaje do wody kationy magnezu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ większość ludzi cierpi na niedobór magnezu. Niedobory te często objawiają się problemami z układem nerwowym i sercowo-naczyniowym. Jego brak może być również widoczny na włosach, paznokciach i zębach. Dlatego bardzo ważne jest, aby wzbogacać wodę w magnez, nawet w niewielkiej ilości.

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem dzbanka filtrującego powinny zapytać o materiały użyte do jego produkcji. Co z plastikiem, z którego są wykonane? Filtry i dzbanek wykonane są tak, aby spełniały wymagania stawiane produktom przeznaczonym do kontaktu z żywnością. Oznaczone są symbolem BPA-free, co świadczy o tym, że nie zawierają bisfenolu.

Należy wspomnieć o jednym ważnym efekcie ubocznym używania dzbanka filtrującego. Jest on łatwy w użyciu i większość osób może wypijać 2 litry dziennie. Jest to ilość zalecana przez dietetyków i lekarzy. Jest to doskonały wybór.

Opinie o dzbankach filtrujących - Dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Woda z kranu często nie jest najwyższej jakości. Szukając rozwiązań często sięgamy po plastikowe butelki. W efekcie każde gospodarstwo domowe produkuje rocznie dodatkowe kilka kilogramów plastikowych śmieci. Badania pokazują, że 95% Polaków pije w plastikowych butelkach. Daje to średnio 7 butelek tygodniowo. To bardzo dużo plastikowych śmieci. Większość z nich trafia do śmietnika i nie jest poddawana recyklingowi. Zapewne wiesz, jaką decyzję podjąć, jeśli zależy Ci na środowisku i dbaniu o planetę. Jeśli wybierzesz dzbanek filtrujący, będziesz zużywać tylko jeden filtr miesięcznie.

Czy warto kupić dzbanek filtrujący? Ten argument Cię przekona. Filtry to świetny sposób na oszczędzanie wody w czajnikach, ekspresach do kawy i herbaty. Kontakt z twardą wodą może prowadzić do osadzania się kamienia na urządzeniach. Odkłada się on głównie na grzałkach, co może negatywnie wpływać na ich wydajność. Może to również prowadzić do wyższych kosztów eksploatacji, zwiększonego zużycia energii, zmniejszenia wydajności z upływem czasu, a w końcu do konieczności wymiany sprzętu. Według ekspertów, mądrym pomysłem jest przedłużenie żywotności urządzeń kuchennych.

Dzbanek filtrujący - szczegółowy opis działania

Idea dzbanka filtrującego jest prosta. Zasada działania dzbanka filtrującego jest dość prosta. Zamiast kupować wodę, przefiltruj swoją własną wodę. Sam dzbanek składa się z trzech części: głównego pojemnika i pokrywki, a także filtra. Po zdjęciu lub przechyleniu pokrywki górna część dzbanka napełnia się wodą. Woda przepływa przez filtr, który oczyszcza ją i odfiltrowuje wszelkie zanieczyszczenia. Filtr zawiera węgiel aktywny, który zatrzymuje wszystkie składniki mogące negatywnie wpływać na smak lub zapach wody. Drugim elementem jest żywica jonowymienna. Usuwa ona minerały tworzące kamień. W rezultacie otrzymujemy pyszną, pozbawioną zapachu wodę.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz