Jak dbać o kran ze stali nierdzewnej?

Bateria kuchenna to element wyposażenia, który dobieramy tak, aby pasował do wystroju naszej kuchni i był najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb. Warto kupić baterię kuchenną trójdrożną, jeśli w szafce kuchennej mamy zamontowany filtr do wody. Dzięki temu będziemy mogli czerpać wodę ciepłą, zimną i przefiltrowaną. Klienci Global Water wybierają baterie ze stali nierdzewnej ze względu na ich walory zdrowotne i ekologiczne. Istnieje wiele modeli dostępnych na rynku, ale wszystkie muszą być odpowiednio konserwowane.

Bateria kuchenna ze stali nierdzewnej jest narażona na rozpryski wody, płyn do naczyń i resztki jedzenia. Oryginalny połysk Twojego kranu może szybko wyblaknąć z tego powodu.

Jak czyścić stal nierdzewną?

Właściwe narzędzia

Do czyszczenia stali nierdzewnej najlepsza jest miękka ściereczka. Unikaj uszkadzania powierzchni kranu szczotką lub ostrą gąbką.

Używaj właściwych produktów

Nie używaj wybielaczy, amoniaku lub alkoholu, chloru ani żadnych innych agresywnych środków, takich jak domestos.

Bądź konsekwentny

Regularne czyszczenie jest najlepszym sposobem na uniknięcie żmudnego i czasochłonnego czyszczenia każdej części kranu. Dzięki temu czyszczenie kranu będzie szybkie, łatwe i proste. Nie zapomnij zdjąć perlatora do płukania.

Zwracaj uwagę na konserwację

Regulacja przepływu wody i jej temperatury jest trudna z powodu kamienia, brudu i wody. Można temu zapobiec, zdejmując głowicę co sześć miesięcy i delikatnie ją czyszcząc. Można również lekko nasmarować głowicę smarem odpowiednim do wody pitnej. Utrzymanie gwarancji jest możliwe tylko poprzez prawidłową konserwację.

Zamykaj zawór wlotowy, gdy wyjeżdżasz na wakacje.

Zanim wydasz dużo na środek do usuwania kamienia, wypróbuj domowe sposoby. Wszystko, co musisz zrobić to:

Usuwanie kamienia w domu

  • ocet winny,
  • woda,
  • Cytryny

Wymieszaj ocet i wodę w proporcji 1:1. Następnie namocz gazę w tym roztworze i owiń ją wokół kranu. Pozostawić na 15 minut, a następnie dobrze spłukać i wypolerować. Gotowe!

Jeśli osad jest niewielki, możesz przetrzeć kran plasterkiem cytryny i pozostawić go na 2-3 minuty przed spłukaniem i wypolerowaniem. Osad wapienny może skrócić żywotność każdego urządzenia, które ma kontakt z wodą. Lepiej jest zapobiegać osadzaniu się kamienia stosując domowy uzdatniacz wody.

Istnieje kilka metod, których można użyć do czyszczenia kranu. Istnieją również inne sposoby na oczyszczenie kranu i jego części z nieestetycznego kamienia.

Jak odkamienić kran za pomocą kwasku cytrynowego

Te domowe środki zaradcze obejmowały wodę, cytrynę i ocet winny. Kwasek cytrynowy jest często lepszą opcją niż ocet, ale nadal jest to popularny wybór. Kwasek cytrynowy może być mieszany z gorącą wodą, aby rozpuścić nieestetyczny kamień bez wpływu na błyszczącą stal nierdzewną. Ten ciecz może używać czyścić baterie w kuchennym zlewu i umywalce, jak również kratki ściekowe i inne metalowe części.

Odkamienianie kranu to jedno, ale czyszczenie stali nierdzewnej w strefie gotowania to już inna sprawa. Szorowanie stali nierdzewnej nie jest opcją z powodu jej delikatnej, srebrzystej powierzchni. Można ją łatwo trwale zarysować i sprawić, że będzie wyglądać nieatrakcyjnie. Delikatna gąbka lub ściereczka z mikrofibry to najlepsze materiały do tego celu. Mogą one zostać nasączone środkiem czyszczącym, a następnie delikatnie przetrzeć stalową powierzchnię dowolnego elementu, który chcemy wyczyścić. Połączenie roztworu kwasu lub octu z gładką ściereczką może mieć znaczenie nie tylko dla kranu, ale także dla innych elementów, na których może osadzać się twarda woda, takich jak naczynia kuchenne.

Stal nierdzewna jest doskonałym materiałem do kuchni. Jest niezwykle trwała, odporna na temperaturę i plastyczna. Wykonuje się z niej szeroką gamę wyposażenia kuchennego, w tym blaty kuchenne, naczynia, sztućce i chlebaki, a także noże, łyżki, łyżeczki i inne narzędzia. Ma ona jednak swoje minusy: łatwo się brudzi, twarda woda pozostawia osad i jest magnesem dla odcisków palców. Jak czyścić stal nierdzewną, aby wyglądała jak nowa? Technicznie nie jest to trudne pod warunkiem, że będziesz to robić regularnie. Po pierwsze, upewnij się, że twardość wody jest niska. Możemy uniknąć nieestetycznych plam, myjąc te elementy wodą z miękkim mydłem. Po drugie - systematyczność. Regularne mycie wodą z detergentem często wystarczy, aby sztućce po zakupie wyglądały jak nowe. Jak czyścić stal nierdzewną z przebarwieniami lub plamami? Możemy skorzystać z wyżej wymienionych metod lub wynająć do tego celu specjalistyczny środek.

Wiele osób zastanawia się również, jak polerować stal nierdzewną. Polerowanie stali to zupełnie inna czynność niż czyszczenie. Stosuje się je wtedy, gdy chcemy nadać naszym stalowym elementom piękny połysk. Polerowanie stali wykonuje się przy użyciu specjalnych środków oraz nieco grubszych ściereczek, które nie pozostawią rys na materiale.

A co z armaturą łazienkową?

Choć armatura łazienkowa może być nieco inna niż ta w kuchni, to proces jej czyszczenia będzie taki sam jak opisany wcześniej. Taki układ ma tę zaletę, że poszczególne elementy można zdemontować. Ułatwi to dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz